Особливості аварійного режиму в акпп: причини та методи вирішення проблеми
Коробка-автомат вимагає дбайливого ставлення та своєчасного ремонту. Дізнаємося, з яких причин АКПП постає в аварійний режим і як упоратися із ситуацією.
АКПП аварійний режим – основні причини переходу
Можна виділити три основні причини, через які АКПП переходить в аварійний режим:
Неправильний рівень трансмісійної рідини. Йдеться про перелив або недолив. Результат: збої в роботі електронного блоку керування та включення аварійного режиму. Якщо рідини недостатньо, необхідно усувати протікання, якщо її забагато – прибрати надлишки.
Уламки механіки або гідравліки коробки. Рекомендуємо звернутися до СТО. Автомат може перейти в аварійний режим через дефект фрикційної групи або корпусу АКПП. Потрібно зняти піддон, переконатися у відсутності сторонніх дрібних предметів – уламків металу, стружки, фрикційного пилу тощо. За наявності таких частинок потрібна електронна діагностика трансмісії та огляд кожного елемента коробки.Збій у керуючій електроніці. Найактуальніша причина переходу автомата в аварійний режим. Зупинимося на ній докладніше.Характерні несправності у роботі електронної системи управління такі:
Поломка датчика температури. Трансмісія переходить в аварійний режим після нагрівання до робочої температури або перебуває у ньому постійно. Рішення: заміна датчика;Збій у роботі датчика АБС, витрати повітря, дросельної заслінки та/або розподільного валу (необхідна діагностика). Прояв такої поломки: АКПП включає аварійний режим раптово, але не при перемиканні швидкостей або перебуває в ньому постійно;Дефект датчиків вихідного або вхідного обертання валу (потрібна заміна). Прояви: режим активується при включенні другої передачі з першої, при перекладі важеля в D можна почути глухий удар;Збій у роботі блоку управління (рекомендується тестова заміна елемента, оскільки діагностика виявляє проблему який завжди). АКПП перебуває в аварійному режимі постійно, вивести його з нього неможливо;Дефект фішок приєднання блоків або електропроводки між блоками. Вирішити проблему можна тестовою почерговою заміною фішок, продзвонюванням проводки. Трансмісія переходить в аварійний режим раптово та безладно або перебуває в ньому постійно.
Зауважимо, що АКПП має настільки складну будову, що та сама проблема з нею може вказувати і говорити про різні поломки. Для встановлення правильного діагнозу необхідна діагностика та послуги майстрів з ремонту АКПП.
Ремонт Варіатора
Заміна ATF мастила