Ключова складова будь-якої трансмісії – це гідротрансформатор (абревіатура – ГДТ). Це герметично заварений спецвузол, ключове завдання якого полягає в передачі обертального поштовху від автомотора до коробки передач за рахунок двох турбін, що обертаються в масляній рідині.
Завдяки тому, що машина має ГДТ, педаль зчеплення в системі відсутня. Крім того, забезпечується плавність параметрів розгону. Також плавно росте і крутний момент. ГДТ є так званим посередником між мотором і АКПП. І це зчеплення відбувається не завдяки тертю фрикціонів, а за рахунок гідравлічного тиску наявної рідини ATF. Коли швидкості обертання вхідного і вихідного спецвалів стають однаковими, відбувається запуск механічного блокування ГДТ, рух масляної рідини зупиняється, а вали мотора і трансмісії безпосередньо підтримують між собою з'єднання. ГДТ відключається, і можна спостерігати, як відбувається за автоматичною схемою обертання.
Під час роботи ГДТ витрачає кінетичну енергію від двигуна на змішування масляної рідини. У той час, коли відбувається блокування, стискається фрикціон. Через це поступово зношується накладка, а фрикційні частинки пилу осідають у масляний склад. Саме ці два аспекти є руйнівними для ГДТ, оскільки скорочують термін справної роботи вузла.
Ознаки, що вказують на те, що виникла потреба в ремонті ГДТ
Такий важливий фрагмент АКПП, як ГДТ, завжди потребує уваги, оскільки він швидко перестає виконувати всі свої фукції. Фрикціон схильний до стирання, через це зазвичай масло починає нагріватися, в результаті забивається клапан гідроблоку. Підсумком цього стає проблема недостатнього надходження у насос мастила. Якщо фрикціон вчасно не замінити, незабаром автомобіліст зіткнеться з вібрацією вихідного валу, а також несправностями масляного салону. Насос є частиною автоматичної трансмісії, яка качає масляну рідину в гідроблок і спецпакети зчеплення АКПП.
Якщо вами одного разу була відзначена протікання мастильної рідини через сальник спецнасоса, знайте – ваш фрикціон став зношуватися, отже, скоро знадобиться ремонт гідротрансформатора.
Важливо усвідомлювати, що в даному випадку лише однією заміною сальника не обійтися (хоча багато автомобілістів вважають, що саме так може бути вирішена проблема). Насправді він зітреться повторно, плюс ще й остаточно вийде з ладу масляний насос. Ось чому дуже важливо своєчасно провести ремонт ГДТ автоматичної трансмісії. Найчастіше на несправність ГДТ зазначають:
- вібрації, що раніше не виникали;
- сторонні шуми та не характерні звуки;
- ривки під час перемикання передач (виразно прослуховуватися вони можуть тоді, коли машина розганяється та їде на швидкості 60-70 км/год);
- Протікання масляної рідини, що виникли.
Звідси випливає: краще своєчасно здійснити ремонт ГДТ, ніж потім зіткнутися з серйозними поломками, які вимагатимуть значних фінансових вливань.
Ремонт Варіатора
Заміна ATF мастила